حاشیه نگاری پیرمعجون بر جشنواره فجر(بخش دوم )-کلام 366

اعظم النقادین ،پیرمعجون- کثرالله ابعاده- در دومین بخش از مجموعه نقد فیلمهای جشنواره فیلم فجر امسال به فیلمهای مطرح بخش مسابقه سیمرغ پرداخته اند.طبیعتا این نقدها را باید اب طلا اندود کرد که اورده اند"واحد الکلام،ختم الکلام" 1-پستچی سه بار در نمی زند:تلاش حسن فتحی برای ساخت فیلمی ترسناک ستودنی است و حتی ماجرای تداخل زمانی سه گروه انسان که در سه زمان مختلف در یک خانه ساکنند.اما اساتید فیلم ترسناک، دلیل معناگرایانه نمی خواهد .میخواهیم بترسیم این قضاوت الهی چی است که به ناف فیلم بسته اید؟چ 2-صداها:اثر با صحنه های رعب اورانجام یک قتل شروع میشود.قتلی که به واسطه سروصدایش ، ساکنان مابقی اپارتمان رامتوجه خود میکند.صداها ی فرزاد موتمن با تدوین مجدد وکوتاه تر شدن فیلم مستحکمی است. 3-درباره الی:یک فیلم با روابط ایرانی . اگر ان ماجراها برای گ.ف پیش نمی امد .فیلم اصغر فرهادی به جای پخش در تبعیدگاه برلین،شانس اول درو کردن سیمرغها بود.اغازی شاد،التهابی ضربه زننده وپایانی تلخ روایت فرهادی از جمعی دوستانه است که همراه با الی به شمال میروند وبی او برمی گردند 4-اخراجیها2:این فیلم میفروشد احتمالا حتی بیشتر از قسمت اولش.اثر تازه ده نمکی باوجود اغاز طوفانی وتکان دهنده بازهم به یک روحوضی میرسد .اردوگاهی که به یک مهدکودک می ماند.رزمندگان اسیر میشوند وهمزمان هواپیمای حامل خانواده هایشان ربوده وبه عراق میرود.این دودسته همدیگررا ملاقات میکنند.ازادگان یحتمل معترض اصلی فیلمند.

/ 27 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطیما

سلام به شما. جواب سلام واجبه[لبخند]

توده کشت

بذار تو وب من نظر بدی دوتا نظر قبل و بعدش رو هم حذف می کنم[عصبانی]

رهگذر

این که این دوره جشنواره کلمن رو هوا بود که درش شکی نیست اما نقد لوسی نوشته بودی حرف جدید چی داری داداش؟!

حامد

سلام حاج احسان ( حاجی اش را کاملا جدی میگم چون حج بودهای دیگر ) کل یوم جشنواره امسال خلاصه میشد به همین 3 -4 تا فیلم؟ یعنی بقیشون در سطح تیم ملی نبودن؟ تازه این هم حرکت غیر ورزشی محسوب میشود که آخر فیلم را میگویی و هیجان مارا برای دین این فیلم ها میکشی!( البته این آخری رو خالی بستیم همین جوری!)

علی

آقا جون هر کی دوست داری این پرشین بلاگ ول کن برو یه جای دیگه بنویس. من هم با فایر فاکس هم با اکسپلورر امتحان کردم ولی با هیچ کدوم این وبلاگتون درست و درمون بالا نیومد. یه سوال هم دارم؛ اگه کسی خواست وبلاگ شما رو از تو گوگل ریدرش دنبال کنه، چیکار باید بکنه؟ آخه من هیچ جای وبلاگ شما آر‌اس اس یا اتم یا ... پیدا نکردم.

دوست تو

بالاخره اومد! مردي با عباي شکلاتي. خاتمي هم به طور رسمي اعلام نامزدي رياست جمهوري کرد! خاتمي هم اومد! هموني که گفته بود ديگه رييس جمهور نميشم! هموني که يه هواپيماي اختصاصي برا خودش سفارش داده بود! هموني که براي بدست آوردن رأي اهل تسنن، حديث غدير را زير سوال برد! هموني که با عباي شکلاتي با زنان نامحرم دست داد! آهاي! گوش کنيد: خاتمي هم اومد...

لیلیت

اه...اه...اه... خسته نشدین انقدر انتقاد کردین؟ بسه دیگه بابا مردیم انقدر همشهری جوان خوندیم و انتقاد بابا یکی نیست به شما بگه بس کنین دیگه همش انتقاد از فرهنگ از سیاست از اقتصاد از تلویزیون از سینما از... بس کنین واقعا فکر می کنین جوون خوب جوونیه که همش انتقاد کنه؟؟؟ اصلا شما چرا رفتین دنبال اون فیلمهایی که ژر بود از بازیگر یک عالمه فیلم دیگه هم بود چرا در مورد اونا ننوشتید؟؟

لیلیت

مثلا به کبودی یاس یه فیلم ساده اما انسانی یا کودک و فرشته که به نظر من خیلی عالی بود بس کنین دیگه با این کارها دارین کاری می کنین که حالمون از همشهری جوان به هم بخوره...[عصبانی]

محمدرضا

خوشا به حالت که رسیدی به فجرت ! به ما که بلیط نرسید !