ابیات انتخاباتی-کلام372

خوب کم کم دارد انتخابات به روزهای داغش می رسد .الان ملت به کلم وکاهو نگاه می کنند یاد یک کاندیدا می افتند. به پرچم ایران نگاه می کنند یاد یک کاندیدا می افتند. تاچرتشان می گیرد یاد یکی دیگر می افتند و تا عاشق میشوند و دولت عشق یادشان می افتد به یاد کاندیدای دیگر می افتند. ما در اینجا برای هر کاندیدا یک بیت شعر پیشنهاد می کنیم بلکه به کارشان بیاید: کروبی: لشگر خواب اورد بر ارایت شکست/ شب همه شب همدهم دیده بیدار باش رضایی:مرده بدم زنده شدم. گریه بدم خنذه شدم /رای ملت امد و من دولت 4 ساله شدم موسوی:برگه ارای سبز در نظرمیرما/هر ورقش تاییدی برهمه کارای ما احمدی نژاد:من از برای مصلحت حبس نظرها کرده ام/ ترس از چرا،منع از چرا.مال که را دزدیده ام؟.

/ 55 نظر / 41 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لالا

منصوره بسمل/ جام جم× علی زادمهر/ایلنا×مریم رضازاده/ایران×محسن حدادی/کیهان×آرش راهبر/همشهری تاکسی رضا صائمی/سیمافیلم×محدثه واعظی پور/سایت سوره×حمیدرضا افتخاری/رادیوجوان×

لالا

ایثارقنواتی/ روزنامه تابناک

یلیبل

عقيل بن ابيطالب( 33 قبل از هجرت - 50 ه.ق) او، امام و جعفر از يک مادر و از فاطمه بنت اسد بودند. عقيل، 20 سال از امام بزرگتر بود. بعد از صلح حديبيه، مسلمان شد و در جنگ موته با برادرش جعفر شرکت کرد که جعفر شهيد شد. عقيل، علم انساب را مي دانست و او بود که پيشنهاد داد تا امام با ام البنين، ازدواج کند.در زمان خلافت امام، 80 ساله و نابينا بود و از امام خواست تا 4 هزار درهم از بيت المال به او بدهد. امام، فلزي داغ را به دستش نزديک کرد عقيل هم قهر کرد و به شام رفت. معاويه از او خواست تا عليه امام حرفي بزند که قبول نکرد. مسلم، پسر او نماينده امام حسين در کوفه بود.

یلیبل

عبیدالله بن عباس(1- 85 ه.ق) پسر عموی پیامبر و حامی سرسخت امام. در زمان خلافت امام حاکم یمن شد. در آخرین سال حکومت امام سپاه شام به یمن حمله کرد و دو پسر عبیدالله کشته شدند. عبیدالله هم به کوفه فرار کرد. بعد از شهادت امام امام حسن او را فرمانده سپاه کرد اما معاویه با وعده یک میلیون درهم خرید و سپاه امام متلاشی شد. به مدینه رفت و تا پایان عمر کنج عزلت گزید.

یلیبل

عبدالله بن عمر( 13 قبل از هجرت - 73 ه.ق) پسر خلیفه دوم که در جنگ های خندق و موته حاضر بود. در جنگ های فتح ایران در زمان خلافت پدرش شرکت داشت و در شورای 6 نفره تعیین خلیفه بعد از پدرش مشاور بود. عبدالله با امام بیعت نکرد و در دوران خلافت امام حاضر به قبول این نکته نبود عبدالله اما با معاویه و آل امیه بیعت کرد و در مکه درگذشت.

یلیبل

محمدبن ابوبکر ( 10 - 38 ه.ق ) پسر خلیفه اول و پسرخوانده امام. نقش اساسی در غائله قتل عثمان داشت. در زمان خلافت امام با سپاه او به جنگ جمل رفت و کوشید مانع جنگیدن خواهرش عایشه با امام شود که موفق نشد. امام او را در 28 سالگی برای حکومت مصر فرستاد اما سپاهیان معاویه او را کشتند و پیکرش را در جسد خرمرده ای کردند و سوزاندند.

یلیبل

مالک اشتر ( 39.ه.ق دست راست امام. کسی که امام می گفت نسبت او به من مانند نسبت من است به پیامبر. اسم اصلی اش مالک بن حارث و از شاخه نخعیان قبلیه مذحج کوفه بود. چون در جنگ یرموک پلک چشمش آسیب دیده بود به او لقب اشتر یا ابرو افتاده داده بودند. مالک از رهبران مخالفان علیه عثمان بود. در جنگ صفین طلایه دار سپاه امام بود و به دستور امام راهی مصر شد ولی در میانه راه توسط عوامل معاویه مسموم و شهید شد.

رویداد

عکس در هفته/ پشت پرده چه خبره؟ اینطور نبوده که ما ندانیم پشت پرده چه خبر است و دستان رویداد ورزشی و اجتماعی که در چپ و راست مایند و ما را تحت فشار قرار می دهند را ندیده باشیم. ولی این دفعه کاسه صبرمان چپه شد. در حالیکه هفته قبل عکسی اختصاصی از جشن تولد مشترک داوود رشیدی و احسان کرمی را رو کرده بودیم عکس دیگری کار شد. جشن تولد 80 سالگی رشیدی چلچلی ضربدر دو و جوابی به چلچلی کاران بود اما دستان پشت پرده کار خودشان را کردند ما هم از پا ننشستیم و آن عکس را دوباره چاپ می کنیم.

رویداد

بازی هفته تداخل اضداد دانشی! ها؟ در این هفته یک بازی برایتان در نظر گرفتیم. جلوی جملات اسم افرادی که آن را گفته اند بنویسید. الف/ در این فضای پر دود اگر یک دودکش بود مردم راحت تر همدیگر را می دیدند. ب/ بر تداخل اضداد دانشی سینما و موسیقی نباید دامن زد. ج/همه وزارتخانه ها را به وزارت جنگ تبدیل می کنم .............. افراد: مارکس.مهدی امینی خواه.انیشتین.الناز حبیبی.مسعود ده نمکی.حسن روحانی. جواب: جمله الف را الناز حبیبی بازیگر سریال دودکش گفته. جمله دوم را مهدی امینی خواه. جمله سوم را مسعود ده نمکی

رویداد

بلیط های هالیوود گران شد گرون شد؟ آخی! بدبختی یقه غرب را گرفته و آنها علاوه بر رسیدن به پایان خط و بحران مالی و رسوایی اسنودن و ...حالا دچار بحران گران سدن بلیط سینماهایشان شده اند. سینماداران هالیوود گفته اند در 6 ماه دوم سال 2013 یعنی از الان تا زمستان قیمت بلیط 8 دلار و 38 سنت می شود یعنی بیشتر از 25 هزار تومان. رقمی که گران ترین بلیط در تاریخ سینمای آمریکاست. حالا بدبختی هالیوود این است که مثل ما سه شنبه یا طرح های نیم بهای دیگر ندارد که با این ترفند سالن هایش را پر کند. واقعا که هالیوود هم به ته خط رسیده و واقعا با این بلیط های گران و فیلم های درپیت دیگر چه کسی میل دارد که به سینما برود. همه ترجیح می دهند بزنند شبکه 2 و سریال خروس را ببینند.